Vállalkozás okosan
Mert vállalkozni jó, csak nem mindegy, hogyan csináljuk.
Mit csináljak, mielőtt vállalkozást indítok?
Mit csináljak, mit ne csináljak a vállalkozásommal?
Hogyan vezessem vállalkozásomat, hogy ne kerüljön bajba?
Mit csináljak, ha mégis baj van?
Mi az a sok érthetetlen kérdés, amiket a könyvelőm feltesz, mit jelent az a sok varázsszó, amikkel dobálózik?
Válaszokat adunk a fenti kérdésekre, könnyen érthető, emberi nyelven.
Kik vagyunk?
Könyvelő és kisvállalkozói tanácsadó, akik a vállalkozások világát nem csak az íróasztal mögül ismerik.
Elérhetőségeink:
Szilágyi Anita +3620-277-6230
Vuray György +3630-589-0869
Email: info@vallalkozas-okosan.hu
Honlap: Vállalkozás okosan
Blogkövetés
Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.
Vállalkoznék, de miből?
2013 május 27. | Szerző: Vállalkozásokosan
Bizonyára sokak fejében megfordultak már a címben elhangzottak. Akár induló, akár működő vállalkozásról legyen szó, az indulásnak, a fejlesztésnek sokszor útját állja az ehhez szükséges pénz hiánya. Ilyenkor meg lehet próbálni a családtól, esetleg barátoktól, ismerősöktől összeszedni a hiányzó összeget, vagy felkeresni valamelyik bankot, és az onnan felvett vállalkozói hitellel előteremteni a maradékot. A banki hitelfelvételre sokan csak legyintenek, mondván induló vállalkozás úgy sem fog hitelt kapni, másrészt annyira magas a hitelek kamata, hogy azt még egy jól működő vállalkozás is nehezen termeli ki, nem még egy kezdő cég. Részben igazuk is van, ám a helyzet induló vállalkozások számára sem reménytelen. A piaci alapú hitelek mellett számos, olcsóbb hitellehetőség áll a rendelkezésükre.
Ezeknek a hiteleknek a közös jellemzője, hogy valamilyen módon támogatottak. Ez azt jelenti, hogy vagy az utánuk fizetendő kamat támogatott, vagy a hitelt a kereskedelmi bank a piacihoz képest olcsóbb forrásból tudja nyújtani. A kamattámogatott hitelek közé tartoznak a Széchenyi hitelek, a Mikrohitel, a másik lehetőség a hamarosan induló, a tervek szerint legfeljebb 2,5%-os kamatra nyújtott Növekedési Hitel lesz.
Mit érdemes tudni ezekről a hitelekről, melyik, milyen vállalkozásnak alkalmas, hol lehet ezekhez hozzáférni?
Széchenyi Kártya Program
A Széchenyi Kártya Program 2002 óta létezik. Kezdetben egyetlen hitelkonstrukcióból állt: vállalkozások részére biztosított kedvező feltételekkel folyószámla-hitellehetőséget. Az évek során a Széchenyi Kártya Program több hitellehetőséggel bővült, így ma már van Széchenyi beruházási hitel, Széchenyi forgóeszközhitel, és létezik kifejezetten mezőgazdasággal foglalkozó vállalkozások számára is Széchenyi hitel.
A Széchenyi hitelek kamattámogatás mellett, állami garanciavállalással vehetőek igénybe, egyes típusait akár induló vállalkozások is igényelhetik. A Széchenyi hitelekről szóló legfontosabb tudnivalók, a hiteligénylés menete itt olvasható:
→http://www.vallalkozas-okosan.hu/szechenyi_hitelek
Mikrohitel Program
A Mikrohitel Program egy olyan, kifejezetten mikro-és kisvállalkozásoknak szóló hitellehetőség, akik kis összegű, a bankinál lényegesen olcsóbb hitellehetőséget keresnek. A Mikrohitel jelenleg fix 4,9%-os kamat mellett vehető igénybe. A mikrohitel egyaránt felhasználható akár forgóeszköz, akár beruházás finanszírozására is. A mikrohitel megyei vállalkozásfejlesztési alapítványoknál igényelhető. Honlapunkon itt olvashatnak róla:
→http://www.vallalkozas-okosan.hu/mikrohitel
Növekedési Hitel program
A Növekedési Hitel Program a jegybank által a kereskedelmi bankoknak biztosított, ingyenes forráson alapszik. A növekedési hitelprogram keretén belül a vállalkozások legfeljebb 2,5%-os kamatra jutnak majd hitelhez. Ezt az olcsó hitelt a jelenleg rendelkezésre álló információk szerint a vállalkozások beruházások megvalósítására, forgóeszközök finanszírozására és meglévő hiteleik kiváltására használhatják majd.
A jegybank által múlt héten kiadott tájékoztató alapján:
“Az I. pillér keretében kapott kölcsön kizárólag beruházásra, forgóeszköz-finanszírozásra, EU-s támogatás önrészéhez és előfinanszírozásához, illetve az eredetileg ilyen célra folyósított KKV kölcsön vagy pénzügyi lízing kiváltására használható fel.
2
Beruházási hitelek alatt az MNB a jelen program alkalmazásában a számvitelről szóló 2000. évi
C. törvény (Számviteli törvény, Szmt.) 25. § szerint meghatározott immateriális javak és az Szmt. 26. § szerint
meghatározott tárgyi eszközök beszerzésére, létesítésére, a már meglévő eszközök
korszerűsítésére és kapacitásuk bővítésére, továbbá az Szmt. 27. § szerint meghatározott tartós
részesedések közül az 50 százalék feletti tulajdoni jogot jelentő részesedés szerzésre nyújtott
hiteleket érti.
EU-s támogatás önrészére és előfinanszírozására nyújtott hitelek alatt az MNB a jelen
program alkalmazásában az Európai Uniós Támogatási programok támogatás előfinanszírozására
és társfinanszírozására nyújtott hiteleket érti.
EU-s támogatás önrészére és előfinanszírozására nyújtott hitelek alatt az MNB a jelen
program alkalmazásában az Európai Uniós Támogatási programok támogatás előfinanszírozására
és társfinanszírozására nyújtott hiteleket érti.
2013. március 31-jét követően átstrukturált, vagy 90 napon túl nem teljesítő hitel kiváltására egyik
pillér esetében sincs lehetőség””
(forrás: http://www.mnb.hu/Root/Dokumentumtar/MNB/Monetaris_politika/NHP/NHP_termektajekoztato.pdf)
A növekedési hitelprogram keretén belül piacra kerülő hitelkonstrukciók pontos részletei még nem ismertek, várhatóan néhány napon belül jelennek meg.
Aki a kedvező vállalkozói hitellehetőségek miatt felbátorodva máris indulna felvenni valamelyiket, őt egy kis óvatosságra intjük. Attól, hogy egy hitel kedvezőbb, mint az eddigiek, attól még ugyanúgy vissza kell azt fizetni. Ez pedig csak akkor lehetséges, ha ugyanolyan körültekintéssel, ugyanolyan gondos mérlegelés után vettük fel, mint bármilyen egyéb hitelt. Ha így teszünk, az olcsó vállalkozói hitelek valamelyikét ügyesen felhasználva vállalkozásunk a hitel visszafizetése után is szép nyereséget fog nekünk termelni.
Oldal ajánlása emailben
X