A siker nem a pénzről szól — hanem arról, mennyire vagy képes irányítani, mire fordítasz időt

2015 február 10. | Szerző: |

A bejegyzés szerzője Petrány Viktória, a Munkaland tulajdonosa, vállalkozói képzésünk egyik előadója.

Milliónyi ember hiszi azt, hogy a siker legjobb mérője az, hogy mennyi pénzed van és hogy mennyit vagy képes termelni.

Ezen a mérőskálán egyetlen személy sem lehet a világ legsikeresebbje. Mert például, Bill Gates — akinek éves jövedelme a Forbes becslése szerint 79 milliárd dollár — a leggazdagabb, ám aligha ő termeli évről-évre a legtöbb pénzt. Ez a cím valószínűleg a világ egyik nagy alapkezelőjének jár. Például, Ray Dalio-nak, aki a Bridgewater Associates 120 milliárd dolláros alapját kezeli, és a Forbes szerint tavaly 3 milliárd dollár jutalékot termelt magának. Szóval, sem Gates sem Dalio nem a legsikeresebb.
A leggazdagabb vagy a legnagyobb bevételt termelő tevékenység tehát csak akkor számít sikernek, ha azt minden évben el is éri az ember. Máskülönben elkezdi azzal tölteni az idejét, hogy kitalálja, hogyan legyen ismét a No. — a helyett, hogy élvezné, amit elért. Magyarán, mindegy, mennyire vagy menő, a nézőpont ugyanolyan kellemetlen.

Éppen emiatt, elkezdtem egészen máshogy definiálni a sikert : a siker az idő eltöltése fölött gyakorolt kontroll. Kétségkívül, sok embert kiüt ez a nézőpont.

Csak hogy pontosítsak: nem tagadom meg a vagyon ígéretét. Valójában, azt gondolom, hogy sok ember számára az ideje fölötti kontroll az a fajta siker, amit csak azután érhetnek el, miután már elég pénzt kerestek ahhoz, hogy ne kelljen a számláik miatt aggódniuk. Sok ember nem éri el ezt az anyagi biztonságot. Ugyanakkor, azt sem hiszem, hogy milliárdos vagyon kéne ahhoz, hogy levegye a vállunkról a jövőnk miatti aggódást.

Ha ezt azzal éri el, hogy azt csinálja, amit szeretne, és ez boldoggá teszi, akkor sikeresnek tekintem.
Ám ha ezt az anyagi stabilitást egy darálós munkával éri el, ami ugyan jól fizet, de gyötrődik benne, akkor jobb ha megkérdezi magadtól, nem kéne-e kiszállni a mókuskerékből és kitalálni, mit szeretne igazából kezdeni az életével.

Azt tanácsoltam a diákjaimnak, hogy gondolja végig, mit szeretett a múltban csinálni, és mi volt az, amit nem. Ezen kis önértékelés alapján találja ki, mivel szeretne foglalkozni a jövőben. Aztán, tesztelje le az ötleteit három kérdéssel:

1.  Lelkesít engem ez a munka / tevékenység?
2.  A legjobbak közé tartozom ebben a munkában?
3.  Meg fog engem fizetni a piac ezért a munkáért?

Általában, nem tudjuk előre, hogy mondjuk a befektetési bank, a tanácsadás, startup vállalkozás, vagy tőzsdei üzletkötés állja ki jobban a tesztet. Ezért azt tanácsolom, hogy beszélgessünk el olyan emberekkel, akik ezeken a területeken dolgoznak sok éve. Mellesleg, a kapcsolatteremtés, amit ezekkel a beszélgetésekkel megvalósítunk, hihetetlen értékes lesz a későbbiekben.

A beszélgetéseket a fenti három pont köré lehet felépíteni, mondjuk, ezekkel a kérdésekkel:

1.  A cégetekben sok ember van, akik lelkesednek a munkájukért? Ők mit csinálnak másként, mint azok, akik láthatóan csak a fizetésért járnak be?
2.  A te szakmádban mik a legfontosabb dolgok, amit a legjobbak másként csinálnak, mint a csupán jó képességűek?
3.  Az ezen a területen dolgozók fizetése megfelelő vagy inkább aggasztó? Mi a különbség azok között, akik jól keresnek és a többiek között?

Ha elvégzel 10-15 ilyen beszélgetést, akkor képes leszel felmérni, hogy boldog lennél-e azon a területen, olyan emberekkel.
Az én felfogásom szerint, az ember akkor lesz sikeres, ha boldog is azzal, amit csinál — és hogy az legyen, lelkesednie kell érte, kiválónak kell benne lennie, és pozitív elismerést kell kapnia a piac felől.
Nem tudom, hogy Gates vagy Dalio az-e, de úgy tűnik nekem, hogy jól megválogatják, mire fordítanak időt — a nagy pénz pedig, csak egy kellemes kísérő, ami vele jár.

Ha úgy gondolod, hogy jövődet, boldogságodat Te is vállalkozóként képzeled el, várunk, elmondjuk, hogyan érheted el. 

Cikket fordította:
Petrány Viktória, coach

Az eredeti cikk az Inc.. Copyright 2015. Follow Inc. Twitter oldalon jelent meg, és itt olvasható: http://www.inc.com/peter-cohan/success-is-controlling-how-you-spend-your-time.html#ixzz3QxY5vi7u

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Vállalkozás okosan

Mert vállalkozni jó, csak nem mindegy, hogyan csináljuk.
Mit csináljak, mielőtt vállalkozást indítok?
Mit csináljak, mit ne csináljak a vállalkozásommal?
Hogyan vezessem vállalkozásomat, hogy ne kerüljön bajba?
Mit csináljak, ha mégis baj van?
Mi az a sok érthetetlen kérdés, amiket a könyvelőm feltesz, mit jelent az a sok varázsszó, amikkel dobálózik?
Válaszokat adunk a fenti kérdésekre, könnyen érthető, emberi nyelven.

Kik vagyunk?

Könyvelő és kisvállalkozói tanácsadó, akik a vállalkozások világát nem csak az íróasztal mögül ismerik.

Elérhetőségeink:
Szilágyi Anita +3620-277-6230
Vuray György +3630-589-0869
Email: info@vallalkozas-okosan.hu

Honlap: Vállalkozás okosan



Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!