Köszöntő
2012 október 18. | Szerző: Vállalkozásokosan |
Vállalkozni jó, de nem mindegy, hogyan csináljuk. Sokan gondolják úgy, van egy jó ötletük, hajrá, vágjunk bele, és keressünk vele jó sok pénzt. Mások „kényszervállalkozók” lesznek, mert így próbálnak előre menekülni, vagy csak így jutnak munkához, megélhetéshez. Aki már gyakorló vállalkozó, sokszor ugyanúgy nehezen igazodik el a változó törvények, előírások között, mint aki most kezdi a vállalkozói létet. Ezek ismerete mellett egy vállalkozónak jónak kell lennie saját szakmájában, ismernie kell a piacot, „jól” csinálni a dolgait, hogy boldoguljon.
Nem túlzás azt mondani, aki vállalkozik, egymagának kell, kellene rendelkeznie két-három különböző szakma tudásával. Miért? Csak a teljesség igénye nélkül:
Mi legyek inkább? Egyéni vállalkozó vagy alapítsak részvénytársaságot?
Honnan fogom tudni, lesz–e vevő arra, amit el akarok adni, és mennyi?
Valaki megbízna egy nagyobb munkával, milyen szerződést kössek vele, hol tudnék utánanézni a cégnek?
Pénz kell a cégemnek, mennyi hitelt vegyek fel, hogyan derül ki, vissza tudom-e fizetni?
Már megint kaptam egy levelet az adóhatóságtól, már megint mit felejtettem el beküldeni?
Azt mondta a könyvelőm, jövőre legyek kisadózó. Mit jelent ez, honnan tudjam, hogy ez nekem jó lesz?
Reményeink szerint a jövőben itt megjelenő írásainkkal hasznos tanácsokkal tudunk szolgálni azoknak, akik már vállalkoznak, vagy ezt még csak most tervezik.
A következő fő témákkal fogunk foglalkozni: vállalkozás indítása, üzleti tervezés, tanácsok működő vállalkozásoknak, mi a teendő bajba jutott vállalkozásokkal, alapvető adózási és könyvelési tudnivalók. Szeretnénk, ha az általunk itt leírtak segítenék megérteni az eddig amolyan misztikusnak, idegennek érzett gazdasági, jogi fogalmakat, ha hozzá tudnánk járulni ahhoz, hogy tudják, mire kell jobban odafigyelni ahhoz, hogy vállalkozásukat biztonságban tudhassák.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: